Menu

Zostać mamą...

Kiedy powinien nadejść czas na pierwsze dziecko? Kiedy zostać mamą? Oto moja historia...

Część 3

mamabardzomloda

Cześć.

Wiem, że to może zabrzmieć trochę dziwnie, ale dopiero teraz tak na prawdę dociera do mnie, że jestem w ciąży. Dopiero teraz. Dlaczego?

Nie można powiedzieć, że rozpoczęły się jakieś wielkie przygotowania. Na razie zajęłam się planem. Jakim? Uważam, że to najlepszy sposób, żeby niczego nie zapomnieć. Spisuję w tabelkach co nam jest potrzebne i za ile można to kupić. Może wydawać się to czasochłonne, ale wcale takie nie jest. Kiedy się już zacznie, ciężko jest się oderwać. Tak było też w moim przypadku. Kogo stać na to, żeby kupić wszystko od razu? Na pewno nie wszystkich. Ten sposób na pewno spodoba się tym, którzy powoli chcą nabywać wszystko co potrzebne nie martwiąc się, że czegoś zabraknie. Jest przecież dużo czasu, to co nam przyjdzie na myśl w każdej chwili można dopisać. Poszukać cenę i rozglądać się za jakąś promocją. Przecież liczy się każdy grosz. Kiedy tak spokojnie przygotowuję sobie taką listę coraz bardziej uświadamiam sobie, że przecież zostanę mamą. Jakieś mini obawy w tej chwili? Rozstępy. Czas zacząć o nich pomyśleć. Co chcę zacząć stosować? Mówią, że ważne jest aby regularnie stosować środki przede wszystkim ujędrniające ale i nawilżające. Tak więc na mojej liście zakupów pojawiają się: mama care efektima oraz palmers cocoa, oliwka nawilżająca do ciała. Są to wydatki rzędu 20 zł. Myślę, że to nie jest duża cena jak na efekty, które mają przynieść. Czy się sprawdzą? Na pewno o tym napiszę. Jest dużo stron, które powiedzą Ci, co powinnaś nabyć (jeśli jesteś w podobnej sytuacji do mojej). Zachęcam więc do przygotowywania sobie listy wydatków czy rzeczy potrzebnych. Nie musisz wszystkiego oczywiście kupować. Lepiej jest wszystko zapisać. Może będzie tak, że ktoś z twojej rodziny, jakaś przyjaciółka itd, pożyczy ci to co potrzebujesz (np. łóżeczko czy wózek-są to chyba największe wydatki dla przyszłej mamy). Jeśli czytasz mój blog, jesteś w podobnej sytuacji, chcesz mnie o coś zapytać, czy chciałabyś podzielić się ze mną swoją historią - będzie mi bardzo przyjemnie przeczytać twój komentarz lub wiadomość, którą możesz mi wysłać na: mamabardzomloda@wp.pl . Na pewno odpowiem na każdą wiadomość. 

Piszę przede wszystkim dla siebie, aby uwolnić swoje myśli. Jeśli czytasz mój wpis możesz zostawić swój ślad tutaj. Na pewno będzie mi bardzo miło.

 

Optymizm jest prawdziwym kamieniem filozoficznym, który zamienia w złoto wszystko, czego dotknie. 


Mamabardzomloda

© Zostać mamą...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci